دانشگاه کوروینوس مجارستان

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مجارستان
 4. chevron_right
 5. دانشگاههای مجارستان
 6. chevron_right
 7. دانشگاه کوروینوس مجارستان

دانشگاه کوروینوس مجارستان

دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست در شهر بوداپست

دانشگاه کوروینوس مجارستان ، دانشگاه اقتصاد دانشگاه سلطنتی مجاری است که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده است. هیئت علمی این دانشگاه سازمانی مستقل بود ، اما در سال ۱۹۳۴ ، دانشکده اقتصاد با نهادهای دیگر از جمله دانشگاه فنی و مهندسی صنعتی ادغام شد. در سال ۱۹۴۸ ، دانشگاه اقتصاد سازمانی مستقل تبدیل شد و از آن به بعد این دانشگاه دستخوش چندین تغییر نام شد. این دانشگاه را در سال ۱۹۵۳ توسط کارل مارکس به دانشگاه علوم اقتصادی مارکس تغییر نام داد.

در سال ۱۹۹۰ ، به دنبال تغییر رژیم سیاسی نام این دانشگاه از مارکس به دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست تغییر نام یافت و در پایان در سال ۲۰۰۴ ، این دانشگاه به نام جدید پادشاه کوروینوس ماتیاس تغییر نام یافت و مطابق آمار در سال ۲۰۰۶ در مجموع ۱۷۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده اند.

زبان تدریس دانشگاه انگلیسی و آلمانی و مجاری می باشد و داشتن مدرک آیلتس با نمره ۵/۶ و معدل لیسانس ۱۴ به بالا برای ورود به دانشگاه الزامی است.

پادکست دانشگاه کوروینوس مجارستان

 

ساختمان اصلی دانشگاه کوروینوس مجارستان

این دانشگاه دارای دانشکده های مختلف در چندین نقطه شهر بوداپست میباشد. ساختمان اصلی دانشگاه در حال حاضر بخشی از میراث فرهنگی یونسکو شناخته شده است .

دانشگاه کوروینوس مجارستان

دانشگاه کوروینوس مجارستان

این دانشگاه در سمت چپ رودخانه دانوب و در مقابل دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست واقع گردیده است. ساختمان اصلی دانشگاه در سال ۱۸۷۴ تکمیل شده و در جنب خیابان Fovampalota است.

ساختمان توسط چهار مسیر به کناره رود دانوب متصل شده است و در طول جنگ جهانی دوم نیروهای آلمان و پس از آن نیروهای شوروی ساختمان را به عنوان یک پایگاه نظامی استفاده می نمودند و در سال ۱۹۴۸ از آن ساختمان اصلی دانشگاه اقتصاد تبدیل شد و در سال ۱۹۵۰ مورد بازسازی قرار گرفت و بعد از آن در سال ۱۹۹۰-۱۹۸۹ نیز بازسازی شد.

ساختمان جدید در خیابان کوزراکتار در سال ۲۰۰۷ به پایان رسید و با هزینه ای حدود ۴۰ میلیون یورو  با متراژ ۵۰،۰۰۰ متر در دو طبقه که شامل ساختمان اداری و بخش آموزشی بود ساخته شد.

این ساختمان همچنین میزبان ۴۵۰ صندلی در کتابخانه مرکزی دانشگاه است که شامل ۱۰۰،۰۰۰ انواع کتاب و مجلات است.

مقاطع تحصیلی دانشگاه کوروینوس مجارستان

كارشناسي ارشد MA,Ms Program , دكترا Ph.d Program

طول دوره هاي ارائه شده در مقطع كارشناسي ارشد، معمولاً ده ماه است و اين ده ماه، شامل يك دوره سه هفته اي اجباري پيش دانشگاهي، دو نيم سال تحصيلي دوازده هفته اي و يك ترم بهاره دو ماهه است.

آموزشهاي ارائه شده در دوره پيش دانشگاهي در زمينه زبان انگليسي، زبان مجار و مباني كامپيوتر است. دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد، علاوه بر ارائه پايان نامه و اجراي پروژه تحقيقاتي ملزم به گذراندن ۳۲ واحد درسي نيز هستند. طول دوره هاي ارائه شده در مقطع دكترا معمولاً ۳ تا ۶ سال است. دانشجويان، در پايان سال اول در آزمون جامع مرتبط با رشته خود شركت مي كنند و حداكثر ۵ سال فرصت دارند تا نسبت به تكميل پايان نامه خود اقدام كرده و از آن دفاع كنند.

CEU با اعطاي كمك هزينه تحصيلي، هزينه زندگي و تحصيل دانشجويان دوره دكترا را كه به منظور تكميل تحقيقات خود در سفرهاي مطالعاتي به ساير كشورها، خاصه آمريكاي شمالي و اروپاي غربي به سر مي برند، تأمين مي كند.

دانشکده ها و شهریه های دانشگاه کوروینوس

دپارتمانهاي دانشگاه اروپاي مركزي شامل دپارتمان هاي اقتصاد، علوم محيطي، تاريخ، فلسفه، مطالعات حقوقي، روابط بين الملل و مطالعات اروپايي، رياضيات كاربردي، علوم سياسي، علوم انساني، جامعه شناسي و مردم شناسي اجتماعي و بازرگاني است.

دپارتمان اقتصاد دانشگاه کروینوس مجارستان

دوره هاي ارائه شده در اين دپارتمان شامل دوره هاي دوساله كارشناسي ارشد و دوره هاي چهار ساله دكترا مي باشد. دانشجويان در مقطع كارشناسي ارشد، ملزم به گذراندن ۵۶ واحد درسي و ارائه پايان نامه هستند. واحدهاي ارائه شده در سال اول شامل مباحثي مقدماتي از اقتصاد استاندارد و در سال دوم واحدهاي تخصصي اين رشته است.

متقاضيان ثبت نام در اين دوره، علاوه بر احراز شرايط عمومي بايد از مهارتهاي رياضي مطلوبي برخوردار بوده و در آزمون برگزار شده از سوي دپارتمان پذيرفته شوند.

هدف از دوره هاي ارائه شده در سطح دكترا نيز، آماده سازي دانشجويان جهت تدريس، فعاليتهاي پژوهشي ويژه، ارائه خدمات دولتي در سطوح بالا و مشاركت فعالانه در تجزيه و تحليل هاي اقتصاد بازار و گذارهاي اقتصادي است.

اين دپارتمان همه ساله ده دانشجو را در مقطع دكترا مي پذيرد. متقاضيان علاوه بر احراز شرايط عمومي بايد مدرك كارشناسي خود را در رشته هاي اقتصاد، رياضيات يا آمار كسب كرده و با نظريه اقتصاد و روش شناسي تحقيق، آشنايي كافي داشته باشند.

دانشکده های دانشگاه کوروینوس از ۷ دانشکده متشکل است

 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 •  دانشکده اقتصاد
 • دانشکده علوم اجتماعی
 •  دانشکده مدیریت
 • دانشکده علوم باغبانی
 • دانشکده علوم مواد غذایی
 •  دانشکده معماری منظر

شهریه های تحصیلی دانشگاه کوروینوس مجارستان

 • شهريه در مقطع ليسانس دانشگاه کوروینوس مجارستان ساليانه ۶۵۰۰ يورو
 • دوره پيش دانشگاهي یکساله دانشگاه کوروینوس مجارستان ۴۰۰۰ يورو
 • دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه کوروینوس مجارستان سالیانه ۷۵۰۰ یورو
 • هزینه صدور پذیرش تحصیلی دانشگاه کوروینوس مجارستان ۲۰۰ یورو
 • هزینه ثبت نام دانشگاه کوروینوس مجارستان ۲۰۰ یورو
 • هزینه امتحان ورودی دانشگاه کوروینوس مجارستان ۲۰۰ یورو

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

با کلیک بر روی آیکون واتس آپ سئوال خود را از مشاورین ما بپرسید ، مشاوره ما رایگان می باشد

و یا میتوانید از طریق منو فرم ثبت نام آنلاین ما را پر کرده و منتظر تماس ما باشبد

همچنین میتوان از طریق قسمت تماس با ما ، به صورت تلفنی و یا حضوری از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.

راهنمای سریع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست