دانشگاههای پزشکی اوکراین

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. اوکراین
 4. chevron_right
 5. دانشگاههای اوکراین
 6. chevron_right
 7. دانشگاههای پزشکی اوکراین

دانشگاههای پزشکی اوکراین

دانشگاههای پزشکی اوکراین

دانشگاههای پزشکی اوکراین

دانشگاه پزشکی چرنیگیو (بوکووینییان) اوکراین

در سال ۱۹۴۴ تاسیس شد و اکنون در جایگاه ۵۲۴۹ جهانی قرار دارد.

دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

این دانشگاه در سال ۱۹۳۴ تاسیس شده و جایگاه ۷۶۹۸ جهانی را به خود اختصاص داده است.

رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانشگاه ارایه میشوند.

دانشگاه داروسازی خارکف اوکراین

مرکز آموزشی دانشگاه داروسازی خارکف اوکراین در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد و در هاله حاضر رتبه ۷۸۲۹ جهانی را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه یکی از دانشگاههای تخصصی داروسازی و شیمی بهداشت و پزشکی در اوکراین می باشد.

تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها، داروسازی، داروسازی سنتی، تکنولوژی دستگاهای داروسازی، بیوتکنولوژی، علوم آزمایشگاهی

دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین

در سال ۱۹۴۵ گشایش یافت و رتبه ۷۸۹۱ جهانی را در اختیار دارد.

دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

در سال ۱۹۵۶ افتتاح شد و در حال حاضر در جایگاه ۸۸۳۸ جهانی قرار دارد. رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانشگاه ارایه میشوند.

دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین در سال ۱۹۳۱ تاسیس شد که امروزه رتبه ۸۹۱۲ جهانی را به خود اختصاص داده است.

رشته های پزشکی، داندانپزشکی، پرستاری و طب اطفال در دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین ارایه میشوند.

به دلیل ضمیمه شدن کریمه در پی دخالت روسیه و برگزاری همه پرسی و الحاق کریمه به خاک روسیه، دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین دیگر جزو دانشگاههای اوکراین محسوب نمیشود.

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

این دانشگاه پزشکی معروفترین دانشگاه علوم دندانپزشکی اوکراین می باشد که بعدها رشته های علوم پزشکی را نیز راه اندازی نمود.

این مرکز آموزش پزشکی در اوکراین یکی از دانشگاههای علوم پزشکی اوکراین بود که مورد تایید وزارت بهداشت ایران واقع گردید و تا سال پایان سال ۲۰۱۰ نیز به همراه بقیه دانشگاه معتبر بوده است.

در دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین رشته های علوم پزشکی علاوه بر زبان روسی به زبان انگلیسی نیز آموزش داده می شود.

دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین برای ورود به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی باید از سطح زبان خوبی برخوردار باشد.

اگر قصد ورود به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین زبان روسی را دارد میتواند در دوره پریمدیکال دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین شرکت نماید.

 

دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین

مرکز آموزش پزشکی خارکف به سال ۱۸۰۵ تاسیس یافته و امروزه جایگاه ۸۶۷۳ جهانی را به خود اختصاص داده است.

 

دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

این دانشگاه در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد و در حال حاضر رتبه ۶۰۰ جهانی را دارد و یکی از معتیر ترین دانشگاههای پزشکی اوکراین و اروپا می باشد، استادان این دانشگاه بسیار سخت گیر می باشد و از کوچکترین خطایی در طول تحصیل از دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین در این دانشگاه چشم پوشی نمی کنند.

به علت اعتبار بالا در اروپا، هر ساله شماری زیادی از متقاضیان تحصیل در اوکراین به شهر دانسک دانشگاه پزشکی دانتسک میروند.

دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین

Lviv State Medical University meduniv

این دانشگاه در سال ۱۷۸۴ تاسیس شده و معتبرترین دانشگاه پزشکی اوکراین میباشد که در جایگاه  ۷۰۰ برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته است.

دانشکده های دیگر دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین در سالهای ۱۹۵۶ و سال ۱۹۹۴ تاسیس گردید.

دانشجویان میتوانند در رشته های مختلف پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و داروسازی، همینطور تخصصهای مختلف پزشکی در این دانشگاه تحصیل کنند.

دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین با وجود اینكه هنوز تائید ایران نشده است ولی تنها دانشگاه علوم پزشكی انگلیسی زبان اوكرین میباشد كه در سال ۱۷۸۴ توسط جوزف دوم كه بعدها امپراتور اتریش مجارستان شد تاسیس گردید و قدمت زیادی دارد.

در حال حاضر این دانشگاه دارای ۸۸ پروفسور و ۲۹۴ دانشیار و ۴۰۰ استادیار و بیش از ۴۴۰۰ دانشجو میباشد.

این دانشگاه رتبه دوم دانشگاه های علوم پزشكی اوكراین را بعد از دانشگاه علوم پزشكی كیف در اوکراین دارا میباشد.

آکادمی تخصصی پزشکی شوپی کا

آکادمی تخصصی پزشکی کیف شوپی کا اوکراین

National P.L. Shupika Medical Academy of Postgraduate Education

این دانشگاه ‌مركز تخصصی علوم پزشكی در اوکراین می باشد كه بصورت تخصصی ، تخصص های علوم پزشكی را ارائه می دارد.

در این آكادمی دانشجویان گروه پزشكی میتوانند پس ازگذراندن یک ترم فشرده زبان روسی وارد كورس اصلی تخصصی شده و دوره خویش را آغاز كنند.

تخصص های بالینی گوارش، جراحی عمومی، جراحی قلب، اطفال، جراحی اعصاب، زنان و زیمان، چشم، كودكان، ارتوپدی، اعصاب، پوست، طب اورژانس، گوش، حلق و بینی، روانپزشكی، كلیه و مجاری ادراری، سرطان، پاتولوژی، غدد، طب هسته ی، رادیولوژی و ارولوژی و تخصص های غیربالینی و تخصص های دندانپزشكی شامل بیماری های لثه، پریودونتولوژی، ترمیمی و … دانشجو می پذیرد.

آکادمی تخصصی پزشکی کیف یکی از نخستین موسسات علمی – آموزشی اوکراین می باشد که در دوره دولت اوکراین ( ۱۹۱۷-۱۹۱۹) در زمان احیای علمی، فرهنگی و آموزشی اوکراین تاسیس شده است.

این آکادمی در سال ۱۹۱۸ میلادی تاسیس گردید.

در سال ۱۹۱۹ ضمن سازماندهی مجدد و ملی شدن، به عنوان انستیتوی کارآموزی پزشکان کی یف تحت پوشش سازمان آموزش عالی آن زمان قرار گرفت.

تا شروع جنگ جهانی دوم انستیتوی فوق با بیش از ۱۰۰۰ فارغ التحصیل دارای ۲۴ دپارتمان بود.

انستیتوی کارآموزی پزشکی کی یف در سال ۱۹۹۶ زیر ساختی شد برای تشکیل آکادمی تخصصی پزشکی کیف که به نام یکی از دولتمردان و دانشمندان مشهور آن زمان یعنی پروفسور شوپیک نامگذاری شد.

در سال ۲۰۰۵ نیز از طرف آقای یوشنکو ریاست جمهوری اوکراین عنوان ملی دریافت کرده و به آکادمی ملی تخصصی پزشکی شوپی کا تغییر نام داد.

هدف اصلی این آکادمی از همان زمان آغاز به کار آن مشخص شد و تا کنون نیز ادامه دارد که تربیت متخصصین در زمینه های مختلف علم پزشکی می باشد.

امروزه آکادمی تخصصی شوپیکا از برترین و قویترین موسسات آموزش عالی کشور اوکراین در تربیت آسپیرانتور است که دارای ۶ دانشکده، ۷۰ کرسی آموزشی، ۱۵۰ پروفسور و ۴۰۰ دکتر مشغول به فعالیت می باشد.

مساحت کل این آکادمی ۸ هزار متر مربع بوده و همچنین شامل ۵ خوابگاه دانشجویی با ظرفیت بیش از ۲ هزار نفر است.

در آکادمی ۹ شورای ویژه برای دفاع از رساله های دکتری و کاندیدای علوم در رشته های مختلف بیماری های داخلی، بیماری های عصبی، جراحی، زنان و زایمان، پزشکی قانونی، داروسازی، چشم پزشکی و غیره وجود دارد.

در ۵ سال اخیر در این شوراها بیش از ۱۰۰ رساله دکتری و ۴۰۰ رساله کاندیدای علوم مورد دفاع واقع شده اند.

همچنین در ۲۵ سال اخیر بیش از ۳۰۰ دکتر و ۱۵۰۰ کاندیدای علوم پزشکی در این آکادمی تربیت شده که نزدیک به ۱۰۰ نفر از آنان شهروندان کشورهای خارجی می باشند.

فعالیت های مشاوره ای و درمانی از طرف اعضای دپارتمان های آکادمی در مراکز درمانی با داشتن بیش از ۷۰۰۰ تخت بیمارستان و ۱۲ مرکز تحقیقاتی مربوطه صورت می گیرد.

سالانه بیش از ۲۰۰ هزار مشاوره پزشکی و ۴۰ هزار جراحی توسط اعضای هئیت های علمی آکادمی انجام می پذیرد که در امور تحقیقاتی برای ارائه روشهای جدید تشخیص، درمان و پیشگیری مورد استفاده قرار می گیرند.

این آکادمی در زمینه های مختلف پزشکی از جمله سیستم عروقی – شریانی و مغزی شریانی، پیشگیری و درمان بیماران مادران، نوزادان و اطفال، پیشگیری و روشهای تصحیح نقصهای ایمونولژیکی و ژنتیکی در اشکال متفاوت پاتولوژیک مربوطه، راه های موثر در کمک های اولیه و اورژانس ، بالا بردن جراحی های ارگان های داخلی بدن و دستگاه های حرکتی، ایجاد داروهای جدید، پیشگیری از توبرکولوز و ایدز و بسیاری از مسیرهای دیگر فعالیت های تحقیقاتی گسترده ای دارد.

آکادمی ملی تخصصی پزشکی کی یف به طور موفقیت آمیز با آکادمی های بیشماری در سطح جهانی از جمله با کشور های آمریکا، آلمان، کانادا، یونان، انگلستان، لهستان، سویس و ایتالیا همکاری می نماید.

از سال ۲۰۰۱ آکادمی به عنوان یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی تراز اول اوکراین در زمره اعضای آکادمی های جهانی قرار گرفت.

دانشکده های این آکادمی عبارتند از:

Surgery

Therapeutics

Pediatrics

Medico-Prophylactic and Pharmaceutical Faculty

Faculty for Advanced Training of Teachers and Professors

Faculty of General practice – family medicine

 

شهریه های آکادمی پزشکی شوپی کا:

شهریه های دانشگاه بسته به رشته های تخصصی متغیر است و حدود ۲۵۰۰ الی ۶۰۰۰دلار در سال میباشد.

هزینه پذیرش ۵۰دلار ، بیمه پزشکی ۱۰۰ دلار و هزینه آزمایشات پزشکی ۱۰۰دلار میباشد.

 

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

The O.O.Bohomolets National Medical University

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت ایران؛ دانشگاههای علوم پزشکی ارمنستان و اکراین از ابتدای سال ۲۰۱۰ غیرمعتبر می‌باشند.

تاسیس دانشگاه پزشکی بوگامولتس به صورت رسمی به عنوان دانشگاه پیراگوف در سال ۱۸۶۱ میلادی صورت پذیرفت و در سال ۱۹۱۸ با نام دانشگاه بوگامولتس فعالیت خود را آغاز نمود.

این دانشگاه معروفترین دانشگاه علوم پزشكی اوكرین و یكی از سه دانشگاه مشهور جمهوری های تازه استقلال یافته می باشد.

این دانشگاه در رشته های پزشكی،‌ دندانپزشكی و داروسازی از تمام دنیا دانشجو می پذیرد. داشتن مدرك دیپلم متوسطه و معدل ۱۶ بری ورود به رشته دندانپزشكی و داروسازی الزامی است.

رشته داروسازی بصورت ناپیوسته بوده و همانند ایران دكتری پیوسته ندارد و جهت ورود به این رشته مصاحبه زبان نیز برگزار می گردد زیرا ظرفیت جذب دانشجویان خارجی محدود می باشد.

امروزه در دانشگاه ۱۱ دانشکده و ۸۰ کرسی آموزشی مشغول به فعالیت بوده و در کادر علمی –آموزشی آن ۱۲۰۰ استاد شامل  تعداد فراوانی  پروفسور (۱۱۶ نفر) ، دکتر (۱۸۰ نفر)، دانشیار(۳۳۰ نفر) و نزدیک به ۷۰۰ کاندیدای علوم به چشم  می خورد که سبب شده است که دانشگاه دارای کیفیت آموزشی بالایی باشد و از نظر رتبه بندی دانشگاه های پزشکی اوکراین در مکان اول قرار گرفته است.

این دانشگاه دارای ۹ ساختمان آموزشی، کتابخانه مجهز به سیستم اینترنت، ۱۶ کلاس کامپیوتر با ظرفیت ۸۰۰ دستگاه کامپیوتر ( برای هر ۱۰ دانشجو ۱ کامپیوتر در نظر گرفته شده است)، کلینیک دندانپزشکی، موزه تاریخ پزشکی، ۷ خوابگاه دانشجویی، ۹ کافه تریا و غذا خوری دانشجویی و غیره می باشد. دانشگاه با  بیش از ۲۰ موسسات و ارگان های بین المللی و خارجی کشور های مختلف جهان قرار داد همکاری دارد و در ۱۷ پروژه آموزشی و   ۵۶ پروژه علمی بین المللی شرکت داشته است.

تا سال ۲۰۰۴ میلادی تدریس در این دانشگاه به زبان های روسی، اوکراینی انجام می شد و از سال ۲۰۰۴ فرم تحصیلی انگلیسی نیز شروع به کار کرد.

در طی سال های فعالیت دانشگاه بیش از ۸۱۰۰۰ پزشک مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت نموده اند که از این میان ۳۰۰۰ متخصص خارجی از ۵۴ کشور مختلف جهان می باشند و می توان گفت که در یک چهارم از کشورهای دنیا پزشک فارغ التحصیل این دانشگاه مشغول به طبابت است.

در حال حاضر در این دانشگاه ۹ هیئت علمی ویژه در خصوص دفاع رساله های دکترا برای ۱۹ تخصص متفاوت فعالیت دارند.

همه ساله در دانشگاه ۵۰ اثر تحقیقاتی و  ۲۲ مجله علمی منتشر میشود.

هر سال نزدیک به ۱۵۰ گواهی اختراع به ثبت می رسد.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه پزشکی بوگامولتس

پزشكی(۶ سال)، دندانپزشكی(۵ سال – معدل ۱۶ دیپلم) ، داروسازی (دكترا ندارد – ۵سال)، تخصصهای پزشكی و دندانپزشكی (۳-۵ سال)

زبان تدریس روسی و شرط ورود، قبولی در دوره پاتفک و دوره آموزش با خوابگاه.

خوابگاه دانشگاه به تازگی بازسازی شده است و در یک محل بصورت بلوکی است.

در هر بلوک یک سرویس كامل و یک اتاق ۲ تخته و یک اتاق ۳ تخته است.

فاصله خوابگاه و دانشگاه زیاد است.

 

رشته‌های تحصیلی دانشگاه:

General medicine

Pediatrics

Preventive medicine

Dentistry

Medicine psychology

Pharmacy

 

شهریه های دانشگاه پزشکی بوگامولتس:

پزشکی به زبان اوکراینی ۲۸۰۰ دلار

شهریه پزشکی به زبان آنگلیسی ۴۳۰۰ دلار

شهریه دندانپزشکی به زبان اوکراینی ۴۲۰۰ دلار

دندانپزشکی به زبان اوکراینی ۴۷۰۰ دلار

شهریه داروسازی به زبان او کراینی ۲۵۰۰ دلار

شهریه داروسازی به زبان اوکراینی ۴۰۰۰ دلار

هزینه پذیرش ۵۰ دلار, بیمه ۱۰۰ دلار و آزمایشات پزشکی ۱۰۰ دلار

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محمد سلامی
  دسامبر 11, 2021 11:10 ق.ظ

  سلام مدرک دانشگاههای اوکراین معتبر هستن؟

  پاسخ
  • مشاور تحصیلی
   دسامبر 13, 2021 9:09 ق.ظ

   با عرض سلام و وقت بخیر و ممنون از توجهتون به مطالب سایت.
   برخی دانشگاه های اوکراین مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران نیستند.

   پاسخ
 • آیا امکان کار در حین تحصیل در اوکراین وجود دارد؟

  پاسخ
  • مشاور تحصیلی
   دسامبر 20, 2021 7:59 ق.ظ

   با سلام و عرض ادب خدمت شما ممنون از توجهتون به مطالب سایت..بله
   بله، در مقطع کارشناسی به صورت ۱۰ ساعت در هفته، در کارشناسی ارشد ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکترا به صورت ۳۰ ساعت در هفته می باشد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست