هزینه های تحصیل در اوکراین

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. اوکراین
 4. chevron_right
 5. هزینه های تحصیل در اوکراین

.هزینه های تحصیل در اوکراین

"<yoastmark

هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین

خرج متوسط دانشجو هفته ای کمتر از ۱۰۰ دلار  سال ۲۰۱۴ می باشد، ماهیانه حدود ۴۰۰ دلار، شهر های غیر از پایتخت هزینه های هقته ای بین ۵۰ دلار الی ۷۰ دلار هفتگی یا حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلار ماهانه میشود، این هزینه نسبت به هزینه های سرسام آور اروپای غربی ماهیانه ۵۰۰ بورو هزینه نسبا پایینی می باشد.

هزینه های مسکن و تحصیل در اوکراین

توصیه ما به دانشجویان خوابگاه می باشد، چون دانشجویان از آب، برق و امکانات رفاهی به صورت رایگان استفاده می کنند، حتی استفاده از درمانگاه دانشگاه هم رایگان می باشد. پزشک شیفت همیشه در درمانگاه حضور دارد،اما اگر قصد دارید سوییت دانشجویی اجاره کنید بسته به نزدیکی به ایستگاه مترو قیمت ها متفاوت می باشد، ماهیانه در حدود ۴۰۰ دلار به بالا بسته به متراژ.

در صورت زندگی در خانه با حداقل اجاره بصورت مشترک با یک دانشجویان دیگر کلیه هزینه ها حداقل ماهیانه ۵۰۰ دلار میباشد. لازم به ذکر است منازل و سوییت های موجود در اوکراین به صورت مبله و با وسایل کامل به دانشجو اجاره داده میشود. سیستمی به نام پول پیش در قرار داد اجاره نامه های اوکراین وجود ندارد، اما مبلغ ۲ ماه اجاره را به عنوان ودیعه صاحب خانه نزد خود نگه می دارد.

توجهه داشته باشید که آدرس منزل اجاره شده را به عنوان محل اقامت به اداره پلیس اطلاع دهید، البته این از وظایف صاحب خانه می باشد.

هزینه های اجاره مسکن  دانشجویی  در شهر های غیر پایتخت پایین تر می باشد، معمولا با هزینه ماهیانه ۳۰۰ دلار می توان یک سوئئت دانشجویی خوب کرایه کرد، هزینه های زندگی دانشجویی تک نفره همراه با خورد و خوارک و هزینه های جانبی در حدود ۶۰۰ دلار در ماه می شود.

 

هزینه اجاره مسکن در اوکراین

در شهر کیف مناطق مختلفی با هزینه های اجاره متنوعی قابل مشاهده است. مناطق مرکزی همانند خیابان خرشاتیک و اطراف آن تا میدان سیرک و بلوار شفچنکو و خیابان آرتيوما و خیابان پرور زنایو و خیابان میخایلوفسکا. و منطقه پیچرسک از گرانترین مناطق شهر کیف محسوب می گردد.

مناطق غیر مرکزی گران مانند منطقه آوالون که مناطق نوساز با معماری بسیار زیبا میباشند. که در این منطقه مناطق غیر مرکزی که در اطراف دانشگاه فنی کاپنی و دانشگاه پزشکی بوگامولتس و اواسط بلوار. پراسپکت بایدی به بعد تا انتهای منطقه سوتوشن به نسبت مرکز شهر و منطقه غیر مرکزی نوساز ، مناطق ارزانتری می باشند. نوع ساختمانها در قیمت اجاره و خرید خانه ها تاثیر گذار است.

خانه های شهر کیف به گروههای زیر تقسیم می شوند :

خانه های استالینی با ارتفاع با سقف حدود ۴ متر با قدمتی ۵۰-۱۰۰ سال ، خانه های خورشچونی با ارتفاع تا سقف
حدود ۳ متر با قدمت ۳۰-۵۰ سال ، خانه های آپارتمانی نوساز طرح اروپایی کیف ، خانه های ویلایی طرح جدید اروپایی، خانه های ویلایی طرح جدید در شهرکهای خارج از شهر.

هزینه اجاره خوابگاه و مسکن دانشجویی

 

 • خوابگاه دانشجویی ماهیانه ۱۲۰-۴۰ دلار
 •  اجاره یک سوئیت دانشجوئی ۴۰-۳۰ متر با امکانات رفاهی و مبله و فاصله با دانشگاه و موقعیت در شهر ماهیانه ۳۰۰-۱۸۰ دلار
 • شارژ ماهیانه شامل هزینه آب و برق و گاز و وسایل گرمایی و نظافت عمومی ساختمان (به جز تلفن و اینترنت)
 • بستگی به مساحت هر آپارتمان در تابستان ۵۰-۴۰ دلار و زمستان ۶۰-۵۰ دلار می باشد.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقتتون بخیر
  برای مشاوره وقت میخواستم در رابطه با تحصیل در مجارستان و اوکراین

  پاسخ
  • مشاور تحصیلی
   دسامبر 13, 2021 9:05 ق.ظ

   با عرض سلام و وقت بخیر و ممنون از توجهتون به مطالب سایت.
   برای دریافت مشاوره کامل و رایگان در خصوص تحصیل در کشور های مجارستان و اوکراین میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۱۲۶۴۲۴۲۱۲
   ۰۲۱۲۶۴۲۴۲۳۰

   پاسخ
 • آیا تحصیل در اوکراین هزینه زیادی دارد؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست